Jak dokonać zmiany formatowania w Wordzie

Wysłanyadmin Mieszczący się na4 września, 2022 Komentarze0
Jak dokonać zmiany formatowania w Wordzie

Jeśli chodzi o formatowanie dokumentu, Word ma wiele narzędzi do wyboru. Należą do nich sformatowane słowo i więcej. Możesz wprowadzić zmiany do wszystkiego, od pojedynczego akapitu do całego dokumentu. W programie Word możliwe jest stworzenie własnego stylu za pomocą przycisku Modyfikuj styl znajdującego się na pasku narzędzi Formatowanie. Dostępne są również pewne gotowe style, z których można skorzystać.

Pasek narzędzi Formatowanie oferuje wiele znanych okien dialogowych, które pozwolą Ci szybko zmienić dowolny aspekt Twojego dokumentu – część ta została skonstruowana przez redaktorów serwisu diy-polska.pl. Na przykład okno Akapit umożliwia formatowanie wielu aspektów tekstu, w tym odstępów między wierszami, przerw między wierszami i innych elementów. Jeśli chcesz zmienić rozmiar czcionki w danym akapicie, użyj pola Czcionka. Podobnie, możesz użyć pola Akapit, aby wciąć akapit od prawego lub lewego marginesu.

Będąc w polu Akapit, możesz dostosować wcięcia za pomocą narzędzi wcięć. Może to być szczególnie przydatne, jeśli masz duży akapit, który wymaga więcej niż jednej linii wcięcia. Dobrym pomysłem może być również wcięcie tytułu i/lub nagłówka sekcji, lub przynajmniej wyróżnienie ważnych słów w sekcji.

Inną opcją jest użycie Malarza formatów. W tym oknie można zamalować wszystkie lub garstkę formatów na dowolnej stronie. Aby uaktywnić kreator, kliknij ikonę przypominającą pędzel. Po wybraniu rodzaju formatowania, które chcesz zastosować, kliknij go dwukrotnie, aby go zablokować.

Gdy po raz pierwszy zaczniesz korzystać z narzędzia, zauważysz, że kursor ma inny kolor. To dlatego, że Malarz formatów jest narzędziem, które umożliwia kopiowanie efektu formatowania z jednego miejsca do drugiego. Jednym ze sposobów na to jest zaznaczenie fragmentu tekstu, a następnie użycie myszy do przeciągnięcia narzędzia w żądane miejsca. Po zakończeniu pracy kliknij przycisk Zapisz jako.

Innym przydatnym narzędziem jest okno dialogowe Page Setup. Mając je otwarte, możesz w prosty sposób zmodyfikować wiele rzeczy, takich jak ilość kolumn na stronie oraz to, czy chcesz wyśrodkować swój tekst, czy też zawinąć go dookoła strony.

Korzystanie ze słowa sformatowanego i innych funkcji w programie Word jest skutecznym sposobem na zaoszczędzenie czasu. Korzystając z tych narzędzi, możesz sprawić, że Twój dokument będzie wyglądał tak profesjonalnie, jak w dniu, w którym go napisałeś. Dodanie kilku wierszy formatowania do sekcji, a nawet całego dokumentu, sprawi, że będzie on bardziej atrakcyjny dla oka i łatwiejszy do odczytania.

Chociaż Word ma wiele funkcji, które mogą pomóc Ci w stworzeniu dokumentu, który będzie równie atrakcyjny, co użyteczny, to jednak wymaga to trochę pracy. Upewnij się, że masz przygotowany szablon, aby nie tracić czasu na formatowanie dokumentu od podstaw. Użycie szablonu zmniejszy również ryzyko zapomnienia o kluczowej informacji.

Kategoria

Zostaw komentarz