Jak samemu zrobić olej magnezowy

Wysłanyadmin Mieszczący się na15 grudnia, 2022 Komentarze0
Jak samemu zrobić olej magnezowy

Magnez jest ważnym składnikiem odżywczym, który pomaga organizmowi na kilka sposobów, w tym metabolizm energetyczny i syntezę DNA. Jest również humektantem, czyli substancją, która pomaga organizmowi zatrzymać wodę i utrzymać uczucie nawodnienia. Jeśli masz niedobór magnezu, może on powodować bóle mięśni, bóle głowy i bezsenność. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zwiększyć spożycie magnezu. Jednym z najskuteczniejszych jest oliwa magnezowa. Możesz z łatwością zrobić swoją własną w domu. Jest to prosty, niedrogi sposób, aby pomóc organizmowi wchłonąć więcej tego minerału, który może być pomocny w różnych warunkach zdrowotnych.

Magnez można znaleźć w wielu pokarmach, od migdałów po szpinak. Niektórzy uważają nawet, że ma on uspokajający wpływ na układ nerwowy. Kilka osób przysięga na niego, aby złagodzić ból mięśni, bóle głowy i inne problemy zdrowotne. Najlepsze jest to, że magnez można znaleźć w zwykłych artykułach gospodarstwa domowego, takich jak jogurt.

Możesz zrobić własną oliwę magnezową w domu za ułamek kosztów produktów kupionych w sklepie. Wystarczy zmieszać ze sobą kilka składników, a otrzymasz kojący balsam, którego możesz użyć do ukojenia podrażnionej skóry. Możesz też spryskać nim obszar, na którym chcesz się zrelaksować.

Wykonanie własnego balsamu magnezowego może być tak proste, jak połączenie kilku składników w szklanym słoiku. Korzystając z prostego przepisu, możesz dodać olejki eteryczne, aby uczynić go jeszcze bardziej odżywczym. Pamiętaj, aby najpierw przetestować mały kawałek skóry, ponieważ niektórzy ludzie mają wrażliwą skórę.

Aby zrobić własną oliwę magnezową, będziesz potrzebować płatków magnezu i wody destylowanej. Możesz kupić płatki magnezowe online lub w sklepie ze zdrową żywnością. Kiedy już je masz, możesz zagotować je z odrobiną przefiltrowanej wody. Płatki magnezu rozpuszczą się w wodzie i utworzą klarowną, oleistą ciecz. Alternatywnie, możesz kupić sól magnezową. W obu przypadkach trzeba będzie mieszać mieszaninę, aby rozpuścić płatki magnezu.

Aby zrobić własny spray magnezowy, będziesz potrzebować szklanej butelki, niewielkiej ilości płatków magnezu i wody destylowanej. Po schłodzeniu płatków, będziesz mógł je wymieszać w delikatną mgiełkę. Użyj sprayu magnezowego do smarowania ciała lub możesz pozwolić mu usiąść na skórze i się zrelaksować.

Możesz nawet dodać trochę lawendy do mieszanki. Lawenda jest znana z tego, że pomaga zmniejszyć ból mięśni i może być dobrym dodatkiem do twojego balsamu magnezowego. Uważaj jednak, aby nie rozpylać jej na oczy. Mrowienie może towarzyszyć aplikacji i będziesz chciała uniknąć stosowania go podczas snu.

Wreszcie, możesz przechowywać swoją domową oliwę magnezową nawet przez 6 miesięcy, jeśli jesteś w stanie utrzymać ją w temperaturze pokojowej. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dobrze jest stosować ją na czystą, suchą skórę. Podczas procesu aplikacji możesz odczuwać mrowienie lub pieczenie, co jest znakiem, że mieszanka została wchłonięta w skórę.

Kategoria

Zostaw komentarz