Jak zrobić choinkę z patyków i sznurka

Wysłanyadmin Mieszczący się na30 kwietnia, 2023 Komentarze0
Jak zrobić choinkę z patyków i sznurka

Choinka z patyków i sznurka może być zabawnym projektem rzemieślniczym dla dzieci. Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić prawdziwą choinkę, papierową wersję do wystawienia na kominku, czy też prosty ornament z kartek okolicznościowych, jest to świetny sposób na udekorowanie domu. Możesz również użyć tego rzemiosła do stworzenia specjalnego prezentu dla swoich bliskich.

Najpierw musisz wyjść do lasu i znaleźć patyki o różnych długościach. Najlepiej, jeśli będziesz chciał zebrać jedenaście lub więcej patyków o różnych rozmiarach. Po zebraniu ich, trzeba będzie przyciąć je w dół do pożądanych długości. Następnie trzeba będzie ułożyć je we wzór rosnący od krótkich do długich.

Gdy masz już swoje patyki, możesz zacząć budować swoje drzewo. Jeśli masz małe dziecko, możesz wykonać tę część razem z nim, ale jeśli masz starsze, będziesz musiał zrobić to sam. W zależności od wieku i poziomu koordynacji dziecka, może być konieczne użycie pistoletu do kleju lub skrobi kukurydzianej, aby utrzymać przędzę w miejscu. Po zakończeniu możesz udekorować swoją choinkę z patyków i sznurka.

Zanim zaczniesz, będziesz chciał oczyścić ręce. To pomoże gorącemu klejowi pozostać na miejscu. Aby to zrobić, zanurz swoje ręce w mieszaninie skrobi kukurydzianej i wody – zasób ten jest udostępniony przez serwis ofpc.pl. Kiedy skończysz owijanie, będziesz chciał opłukać ręce, aby usunąć klej.

Kiedy klej wyschnie, możesz zacząć owijać włóczkę wokół patyczków. W zależności od preferencji, możesz zawiązać włóczkę z tyłu drzewka na patyku, lub przykleić ją w pętli. To dużo pracy, ale jest całkiem fajna, gdy już się ją wykona.

Następnie będziesz chciał pomalować patyczki w świątecznych kolorach. Możesz użyć niebieskiego, białego lub zielonego, w zależności od upodobań. Na czubek choinki możesz użyć żółtych pomponów. Guziki, bombki i inne dekoracje możesz dodać po wyschnięciu patyczków.

Jeśli chcesz stworzyć bardziej rustykalny wygląd, będziesz musiał użyć piły. Będziesz musiał również dodać kilka dodatkowych koralików gorącego kleju, aby wzmocnić połączenie.

Następnie możesz zrobić gwiazdę na swoim drzewie. Można to zrobić poprzez sklejenie trzech patyków w trójkąt. Upewnij się, że zostawiasz trochę miejsca pomiędzy każdym patykiem. W punkcie trójkąta możesz przymocować wycior do rur. Na koniec możesz poprzekładać wzdłuż trójkąta wstążki lub inne ozdoby.

Musisz również przykleić trochę zimozielonych liści do gałęzi Twojego drzewka. Szczególnie ładnie prezentują się wiecznie zielone gałązki lub szyszki. Możesz też użyć pierzastych liści kopru włoskiego, czerwonych jagód z ogrodu lub innych naturalnych ozdób. Upewnij się tylko, że jesteś konsekwentny w wielkości i kształcie każdej gałęzi.

Gdy Twoja choinka z patyków i sznurka będzie gotowa, zyskasz piękną dekorację, którą możesz wyeksponować i powiesić w dowolnym miejscu. A do tego jest łatwa do wykonania.

Kategoria

Zostaw komentarz