Jak zrobić energię elektryczną w domu

Wysłanyadmin Mieszczący się na8 marca, 2022 Komentarze0
Jak zrobić energię elektryczną w domu

W skrócie, generator elektryczny to urządzenie elektromechaniczne, które wytwarza energię elektryczną z ruchu obrotowego. Główną różnicą pomiędzy generatorem a dynamem jest armatura, czyli miedziana cewka, która obraca się w odpowiedzi na ruch obrotowy. Cewka ta znajduje się wewnątrz magnesu lub wirnika, który obraca się w polu magnetycznym.

Podczas gdy dynamo i generator to dwa różne rodzaje urządzeń elektromechanicznych, ten pierwszy jest najważniejszy. Zostało ono odkryte przez Michaela Faradaya w latach dwudziestych XIX wieku i do dziś ma różne zastosowania. Jeden z pierwszych znanych przypadków dynamo elektrycznego znaleziono na Pearl Street Station w Nowym Jorku. Chociaż dynamo nie było wykorzystywane w produkcji na dużą skalę, było krokiem w kierunku komercjalizacji procesu wytwarzania energii elektrycznej.

Podobnie pierwsze elektrownie elektryczne wykorzystywały wodę, węgiel i paliwo do produkcji energii elektrycznej. Jednymi z najwcześniejszych znanych wynalazków związanych z produkcją energii elektrycznej były telegraf i światła elektryczne. Ostatecznie te innowacje stały się powszechne w domach i firmach na całym świecie.

Przykładem z czasów współczesnych jest elektrownia wodna. Ten typ elektrowni to świetny sposób na wykorzystanie zasobów naturalnych w sposób zrównoważony. Na przykład Wielka Zapora Hoovera jest ogromną zaporą w pobliżu Las Vegas, która dostarcza wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby zasilić 1,3 miliona ludzi rocznie. Inne formy energii odnawialnej obejmują ciepło słoneczne, biomasę i ciepło rozszczepienia jądrowego.

Innym fajnym sposobem wytwarzania energii elektrycznej jest energia osmotyczna. W pewnych punktach przepływu słonej i słodkiej wody, kropla ciepła może zagotować wodę. Podobnie ciało ludzkie może być źródłem energii elektrycznej. Rowerzysta z najwyższej półki może wytworzyć około 400 watów w ciągu godziny.

Jeśli szukasz mało zaawansowanego technicznie i opłacalnego sposobu na produkcję własnej energii elektrycznej, możesz zainteresować się maszyną do ćwiczeń. Należy jednak używać jej ostrożnie. Jeśli złożysz niewłaściwe części razem lub zainstalujesz silnik nieprawidłowo, może skończyć się iskrzeniem. Ponadto, jeśli planujesz używać go do zasilania domu lub biura, być może będziesz musiał uaktualnić do większej jednostki.

Aby zbudować własną, będziesz potrzebował podstawowej wiedzy z zakresu elektrotechniki. Potrzebny będzie również silnik i rama, w której go umieścisz. Po zmontowaniu ramy można ją wykorzystać do stworzenia własnego generatora elektrycznego. Alternatywnie, można kupić gotowy produkt. Niezależnie od tego, jest to najbardziej praktyczna i wydajna metoda produkcji energii elektrycznej w domu lub firmie.

Oczywiście istnieją bardziej skomplikowane i kosztowne sposoby tworzenia energii elektrycznej. Mimo to, można znaleźć kilka łatwych sposobów na wyprodukowanie potrzebnej energii elektrycznej. Od prostej mocy osmotycznej, do najbardziej złożonego elektrochemicznego wytwarzania energii elektrycznej, istnieje wiele możliwości. Są nawet badacze opracowujący tkaniny do noszenia, które mogą generować energię elektryczną.

Na koniec jest rowerek do ćwiczeń o nazwie Human Dynamo. Zaprojektowany przez firmę Gabriel, nie jest felernym rowerem elektrycznym. Dzięki wbudowanej baterii to urządzenie zasilane pedałami może wyprodukować do 183 kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie, co czyni go jednym z najbardziej wydajnych i niedrogich pojazdów elektrycznych na rynku.

Kategoria

Zostaw komentarz