Jak zrobić kok na czubku głowy

Wysłanyadmin Mieszczący się na26 września, 2022 Komentarze0
Jak zrobić kok na czubku głowy

Wysoki kok na czubku głowy może być trudny do wykonania. Jeśli masz krótkie włosy i chcesz je ułożyć w kok, będziesz musiała wziąć dwie sekcje i dużo uwagi. Ale jeśli masz dłuższe włosy, możesz uciec od zrobienia tylko kilku prostych sztuczek.

Po pierwsze, musisz zdecydować, jak wysoki ma być Twój kok. Dobrą zasadą jest umieszczenie go pomiędzy koroną głowy a jej czubkiem. Zapewni Ci to maksymalną swobodę ruchów, a także sprawi, że włosy będą wyglądały na pełniejsze.

Następnie, musisz zebrać włosy w wysoki kucyk. Możesz użyć gumki lub wsuwki, by upiąć go na miejscu. Pamiętaj o spryskaniu włosów lakierem, by utrzymać kok na swoim miejscu.

Teraz, gdy kok jest już na swoim miejscu, możesz zacząć nadawać mu kształt. Aby nadać mu prawdziwą objętość, musisz go trochę natapirować. Dobrze jest użyć grzebienia, aby wyciągnąć końcówki i okręcić pasma wokół podstawy kucyka. Najlepsze jest to, że możesz okręcić pasma wokół własnej pętli, jeżeli są zbyt krótkie, by okręcić je wokół podstawy kucyka.

Jeżeli masz gęste włosy, możesz uzyskać kok o większej objętości z pomocą suchego szamponu. Możesz też użyć sprayu teksturyzującego, aby nadać włosom przyczepność.

Jednym z najprostszych sposobów jest odwrócenie głowy do góry nogami. Zbierz włosy w luźnego kucyka i zabezpiecz go gumką lub spinkami. Następnie, możesz kilka razy okręcić pasma wokół podstawy kucyka, aby wyglądały jak włosy z koka o dużej objętości.

Na koniec możesz zawinąć resztę włosów w kok. Jeżeli masz długi pasmo włosów, możesz zawinąć je w jeden kok. Możesz też podzielić je na trzy części i zrobić półkoczek. Upewnij się tylko, że włosy z przodu głowy nie są poplątane, bo trudno będzie Ci je skręcić.

Innym sposobem na urozmaicenie koka na czubku głowy jest użycie wsuwki do zakręcenia włosów wokół podstawy kucyka. W ten sposób dodasz fryzurze wyrazistości. Po zakończeniu kręcenia włosów, możesz je wyciągnąć lub pozostawić.

Oprócz lakieru do włosów i spinek, najlepsze koki uzyskasz stosując suchy szampon. Suchy szampon nie tylko doda fryzurze tekstury, ale także uchroni Cię przed zbyt częstym myciem włosów.

Kategoria

Zostaw komentarz