Jak zrobić lakier do paznokci w domu

Wysłanyadmin Mieszczący się na4 grudnia, 2022 Komentarze0
Jak zrobić lakier do paznokci w domu

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem diybusiness.pl

Trochę przygotowania przechodzi długą drogę, jeśli chodzi o tworzenie domowego lakieru do paznokci. Na początek będziesz potrzebować butelki do paznokci, trochę płynu, kilka przyciągających wzrok brokatów i dużą dawkę szczęścia. Pomocne jest również znalezienie kilku pustych butelek, z którymi można pracować. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu ani pieniędzy na zbędne materiały.

Najpierw jednak będziesz chciała uzyskać dobry lakier bazowy. Jest to cienka warstwa, która zapewnia gładkie pokrycie. Pomaga również zapobiec wysychaniu lakieru do pokrywy. Rozpuszczalnik używany w lakierze do paznokci jest również ważny. Podczas korzystania z rozpuszczalnika, takiego jak toulene, będziesz chciał się upewnić, że używasz lekkiej ręki. W przeciwnym razie możesz skończyć z pęcherzykami powietrza w swoim lakierze.

Kiedy już masz w ręku swój lakier bazowy, jesteś gotowa, aby przejść do następnego kroku – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu . Jeśli martwisz się o rozlany lakier, najlepiej użyć deski do krojenia lub ręcznika papierowego zamiast prawdziwego blatu. Ponadto, możesz owinąć gumkę wokół uchwytu swojej butelki, co zapewni Ci lepszy chwyt.

Następnie, będziesz chciał zrobić partię testową, aby zobaczyć jak poszczególne składniki się mieszają. Należy również uważać, aby nie potrząsać zbyt mocno butelką przed rozpoczęciem malowania. Robienie tego może spowodować bałagan.

Kluczem do stworzenia idealnego lakieru do paznokci jest dokonanie właściwego wyboru na liście składników. Wybierz lakier do paznokci, który jest wolny od toulenu, który jest znany z działania rakotwórczego. Podobnie, będziesz chciała uniknąć wszelkich lakierów do paznokci z ftalanami, które są używane do produkcji plastyfikatorów. Mogą one być szczególnie szkodliwe dla kobiet w ciąży.

Innym mądrym posunięciem jest zakup mini lejka. Możesz odebrać tani jeden za mniej niż dolara w każdej drogerii lub sklepie dyskontowym. To małe urządzenie może być używane do mieszania suchych barwników do pustej butelki lakieru do paznokci.

Jeśli czujesz się trochę bardziej odważny, możesz wymieszać swój własny brokat. Prawdopodobnie będziesz chciał dodać kilka łyżek skrobi kukurydzianej do swojego lakieru, co powinno pomóc Ci stworzyć śliskie wykończenie. Możesz jednak kupić także brokat, który nie będzie wnikał w lakier.

Na koniec będziesz musiała dodać odpowiednią ilość brokatu do swojego lakieru. Najskuteczniejszym sposobem na to jest dozowanie brokatu w małych partiach. Dzięki temu nie tylko zminimalizujesz ryzyko nadmiaru, ale także prawdopodobieństwo, że zmieszasz proszek z bazą, co może zepsuć efekt.

Z odrobiną praktyki, będziesz w stanie stworzyć swój własny lakier do paznokci w krótkim czasie. Po drodze możesz nawet poznać kilka sztuczek związanych z malowaniem paznokci. Niektórzy ludzie są nawet kreatywni, dodając do swoich manicure koraliki potworów!

Najlepszą częścią tworzenia własnego lakieru do paznokci jest to, że możesz dostosować jego formułę do swoich potrzeb. Od rodzaju brokatu, którego używasz do kolorów, które wybierasz, możesz naprawdę zrobić to po swojemu.

Kategoria

Zostaw komentarz