Jak zrobić syrop z cebuli na przeziębienie

Wysłanyadmin Mieszczący się na18 lutego, 2023 Komentarze0
Jak zrobić syrop z cebuli na przeziębienie

Jeśli masz przeziębienie, możesz spróbować syropu z cebuli. Jest łatwy do wykonania i może zapewnić kilka bardzo potrzebnych ulg. Cebula jest znana ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwzapalnych i wykrztuśnych. Ponadto, od wieków była stosowana na ból gardła i ukąszenia owadów. Co więcej, cebula ma zdolność rozrzedzania wydzieliny i pomaga w jej poruszaniu.

Możesz również użyć syropu z cebuli, aby wyleczyć kaszel. Połączenie miodu i cebuli działa łagodząco na kaszel. Miód pomaga twojemu układowi odpornościowemu i może złagodzić ból gardła. Czosnek jest kolejnym naturalnym środkiem na przeziębienia. Imbir i skórki z cytryny mogą być dodane do twojego syropu z miodu i cebuli.

Podczas gdy cebula i czosnek były tradycyjnie stosowane na kaszel, istnieje wiele innych domowych środków na kaszel. Niektóre z nich to płukanki ze słoną wodą, herbaty z imbiru i czosnku, a nawet herbaty z szałwii. Jednak jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy używasz tego środka na kaszel – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony .

Najpierw trzeba będzie pokroić cebulę. Dobrym narzędziem do tego jest mandolina. Kiedy już pokroisz cebulę w plastry, możesz umieścić je w misce. Wrzuć plasterki z odrobiną czosnku lub imbiru, albo z surowym miodem.

Następnie zasyp cebulę cukrem. Pozwoli to na zejście leku w dół. Cukier obniża również temperaturę zamarzania wody. Gdy słoik jest pełny, możesz go przechowywać w lodówce, a lekarstwo wystarczy na kilka dni.

Na koniec trzeba będzie umieścić słoik w zimnym, suchym miejscu na co najmniej 12 godzin. Po tym czasie możesz usunąć cebulę i czosnek. Twój syrop będzie gotowy do spożycia, gdy będziesz go potrzebować.

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów środków na kaszel, syrop na kaszel z cebuli jest tradycyjnie stosowany jako środek na kaszel od wieków. Jest bezpieczny dla małych dzieci i może być wykonany z zaledwie dwóch składników. Jest to również świetny wybór dla wegan, ponieważ cebula i miód są przyjazne dla wegan.

Alternatywnie, można zrobić prosty syrop z równych części wody i cukru. Syrop można przechowywać w lodówce lub chłodziarce przez co najmniej tydzień. W tym czasie należy spożywać 3-6 łyżek stołowych dziennie.

W zależności od potrzeb, możesz dodać do swojego syropu z cebuli inne składniki. Na przykład, możesz uczynić swój syrop nieco mocniejszym, dodając trochę czosnku. Możesz też dodać szczyptę oregano. Niezależnie od składników, ten syrop na kaszel jest świetny dla początkujących i każdego, kto szuka prostego, smacznego i skutecznego środka na kaszel.

Kolejną zaletą stosowania syropu z cebuli na przeziębienie jest to, że ma on mało skutków ubocznych. Ze względu na swoje właściwości antybiotyczne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, jest to świetny sposób na leczenie objawów.

Jako środek na kaszel, może być stosowany na produktywny kaszel, jak i mniej produktywny. Ogólnie rzecz biorąc, można użyć łyżki co kilka godzin, ale zaleca się, aby skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej, jeśli masz bardziej poważny kaszel.

Kategoria

Zostaw komentarz