Przepis na sok z czarnego bzu – Jak zrobić syrop z czarnego bzu

Wysłanyadmin Mieszczący się na24 czerwca, 2022 Komentarze0
Przepis na sok z czarnego bzu - Jak zrobić syrop z czarnego bzu

Sok z czarnego bzu to stara nordycka receptura. Jest to pożywny napój, który jest również pyszny. Dodanie odpowiedniego smaku do soku da Ci nowy napój, którym będziesz mógł się cieszyć. Ten przepis jest łatwy i może być wykonany ze świeżych lub mrożonych owoców czarnego bzu.

Robiąc domowy sok z czarnego bzu, dobrze jest zacząć od świeżych jagód. Owoce czarnego bzu mają wiele witamin i minerałów. Są również znane ze swoich antyoksydantów. Mówi się, że jagoda ta jest świetnym naturalnym wzmacniaczem odporności. Możesz również użyć soku do zrobienia galaretki.

Zrobienie syropu z czarnego bzu jest nieco bardziej skomplikowane. Przepis wykorzystuje kilka składników i wymaga dużego garnka. Przed rozpoczęciem musisz wysterylizować słoiki do konserw – słowa te zostały ułożone przez ekspertów serwisu . Potrzebna będzie również duża miska i sitko.

Jeśli używasz metody kąpieli wodnej do puszkowania syropu, będziesz potrzebować garnka ze stojakiem na dnie. W tym naczyniu syrop będzie się gotował. Ponadto, będziesz potrzebować sita o drobnych oczkach.

Najpierw musisz umyć jagody. Usuń łodygi i liście. Wyciągnij wszystkie martwe jagody. Umieść jagody w garnku i napełnij go wodą. Pozwól im się gotować przez dziesięć minut.

Następnie, będziesz musiał rozgnieść jagody za pomocą tłuczka do ziemniaków. Kiedy już będą dobrze wymieszane, będziesz chciał je odcedzić. Do odcedzenia płynu użyj siatki lub worka na mleko orzechowe.

Kiedy skończysz wyciskać jagody, będziesz miał dużo soku. Aby upewnić się, że syrop wyjdzie prawidłowo, umieść ręcznik do herbaty wewnątrz sitka. Mocno ściśnij jagody, aby uwolnić płyn. Po tym, będziesz musiał odrzucić części stałe.

W zależności od ilości słodzika, który zdecydujesz się dodać, możesz być w stanie zrobić gęstszy syrop. Jednak syrop, który robisz w domu, rzadko potrzebuje dodatkowej słodyczy. Zamiast tego, będziesz chciał rozważyć dodanie cukru lub innego słodzika.

Kiedy już skończysz swój przepis na sok z czarnego bzu, możesz go przechowywać w lodówce lub zamrażarce. Butelkę można zamknąć gumowym korkiem lub zakrętką. Możesz też podawać go z ulubionym koktajlem lub ciastem czekoladowym. Niezależnie od tego, czy pijesz go samodzielnie, czy łączysz z innymi przepisami, będziesz zadowolony, że opanowałeś sztukę robienia bzu!

Niezależnie od tego, czy robisz sok z czarnego bzu w domu, czy przechowujesz go w lodówce lub zamrażarce, możesz cieszyć się zdrowymi korzyściami płynącymi z tego owocu przez wiele lat. Mówi się również, że jagoda obniża poziom cukru we krwi, łagodzi trawienie i zmniejsza zmarszczki.

Dla gotowości awaryjnej, można kupić gotowe gumy z bzu czarnego. Alternatywnie, możesz zrobić filiżankę herbaty z czarnego bzu lub umieścić ją w swoim crockpot dla przyjemnego napoju. Tylko uważaj, aby nie przegrzać go, aby stracić składniki odżywcze miodu.

Na koniec, będziesz chciał pozwolić sokowi z jagód ostygnąć. Następnie możesz go wymieszać z odrobiną surowego miodu. Dodanie miodu pomoże zachować syrop.

Kategoria

Zostaw komentarz