Jak zrobić chelatację włosów

Wysłanyadmin Mieszczący się na15 października, 2022 Komentarze0
Jak zrobić chelatację włosów

Chelatacja włosów to sposób na usunięcie niechcianych produktów z włosów. Proces jest prosty, niedrogi i może być wykonany w domu. Jeśli chcesz usunąć mosiężne odcienie, blondize, lub po prostu zachować swoje włosy patrząc jasne i zdrowe, chelatacja może pomóc.

Ważne jest, aby pamiętać, że chelatacja nie jest zamiennikiem dla Twojego normalnego szamponu. Może być jednak doskonałą opcją do usuwania nadmiaru olejów i minerałów z włosów. Istnieje mnóstwo łatwo dostępnych środków chelatujących.

Jednym z takich środków jest ocet jabłkowy. ACV to nie tylko świetny sposób na oczyszczenie skóry głowy, ale także przywrócenie równowagi pH włosów. Dodatkowo zapewnia ochronę antyoksydacyjną. Jest to szczególnie korzystne dla włosów farbowanych lub mosiężnych.

Kolejnym jest sok z cytryny. Sok z cytryny jest znany z tego, że odparowuje osady mineralne. Osady te są przyczyną matowego, pozbawionego życia wyglądu. Ponadto, mogą one uniemożliwić wilgoci dotarcie do włosów.

Używanie szamponu chelatującego jest skutecznym sposobem na oczyszczenie włosów z trudnych do usunięcia pozostałości i minerałów – ten element tekstu jest efektem pracy twórczej ekipy portalu 123hotele.pl. Szampony chelatujące zazwyczaj zawierają kwas cytrynowy, kwas etylenodiaminotetraoctowy i kwas askorbinowy. Każdy z tych składników rozpuszcza minerały i pozostałości po produktach.

W zależności od rodzaju wody, możesz potrzebować chelatowania włosów częściej niż raz w tygodniu. Możesz być zaskoczona, gdy dowiesz się, że istnieją salony, które oferują usługi chelatowania.

Szampon chelatujący może sprawić, że Twoje włosy będą zdrowsze, ale rezultaty mogą być dość wysuszające. Dlatego też, powinnaś używać szamponu chelatującego tylko od czasu do czasu. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinnaś chelatować więcej niż dwa razy w miesiącu.

Niektórzy twierdzą, że szampon chelatujący jest najlepszym sposobem na osiągnięcie wymarzonych włosów, ale nie musisz. Zamiast tego możesz spróbować mniej kosztownego rozwiązania chelatującego, takiego jak sok z cytryny.

Innym rozwiązaniem chelatującym, które możesz chcieć wypróbować jest głębokie leczenie kondycjonujące. Głębokie odżywianie włosów będzie utrzymywać je w stanie nawilżonym i pomoże uzupełnić utracone oleje. Zastosowanie odżywczej maski jest dobrym pomysłem, jak również.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na użycie szamponu chelatującego, czy rozwiązania domowej roboty, zawsze powinieneś myć włosy ciepłą wodą. Podczas stosowania szamponu chelatującego, możesz poświęcić swój czas na masowanie skóry głowy opuszkami palców. Podobnie, należy zawsze rozczesywać włosy przed ich rozczesaniem, ponieważ kępki włosów mogą utknąć w szczotce.

Innym trikiem na chelatowanie włosów jest zastosowanie Dawn Dish Soap. W przeciwieństwie do tradycyjnych szamponów, ta delikatna formuła jest świetną alternatywą. Poza nadaniem włosom blasku, mydło Dawn Dish Soap pomoże usunąć trudne do usunięcia oleje. Aby wykonać zabieg chelatowania włosów, zacznij od końcówek i kieruj się w stronę skóry głowy. Po nałożeniu zemulgowanej mieszanki, należy pozostawić ją na około minutę.

Jeśli masz twardą wodę, będziesz chciał zainwestować w filtr prysznicowy. Pomoże to zapobiec tworzeniu się osadów metalowych.

Kategoria

Zostaw komentarz