Jak zrobić kopie systemu Windows 10

Wysłanyadmin Mieszczący się na1 marca, 2023 Komentarze0
Jak zrobić kopie systemu Windows 10

W przypadku awarii systemu warto wiedzieć, jak wykonać kopie systemu Windows 10. Kopia systemu to pełna kopia zapasowa systemu, w tym plików, aplikacji i ustawień. Jest to świetny sposób, aby pomóc w odzyskaniu systemu po złośliwym oprogramowaniu lub innych poważnych problemach. Może być również przydatna do przywrócenia komputera do poprzedniego stanu, jeśli ulegnie awarii.

Chociaż większość ludzi prawdopodobnie uzna to za zniechęcające zadanie, nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Aby rozpocząć, musisz zdobyć dysk USB, który ma co najmniej 8 gigabajtów przestrzeni dyskowej. Następnie będziesz potrzebował drugiego dysku do przechowywania obrazu systemu na. Pamiętaj, że podczas procesu tworzenia kopii zapasowej możesz dodawać lub usuwać dyski.

Możesz również wybrać opcję tworzenia kopii zapasowej na udziale sieciowym lub zapisać kopię na zewnętrznym dysku twardym – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu kicham.pl. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia System Image Backup. Podobne narzędzie jest też dostępne w wersji edukacyjnej Windows 10. Dodatkowo możesz skorzystać z narzędzia Create Windows 10 Installation Media. Za pomocą tego narzędzia można utworzyć bootowalną pamięć USB lub plik ISO do uruchomienia maszyny.

Jak w przypadku większości urządzeń z systemem Windows, pamięć USB jest świetną awaryjną kopią zapasową. Jednak ten rodzaj kopii zapasowej nie trwa wiecznie. Na przykład urządzenie może zostać skradzione lub uszkodzone w pożarze. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dane są chronione, dobrym pomysłem jest utworzenie kopii zapasowej poza siedzibą firmy.

Chociaż istnieje wiele opcji, obraz systemu jest najlepszy. Powodem jest to, że zawiera on wszystko, co posiada komputer, w tym system operacyjny, zainstalowane programy i pliki osobiste. Ponadto można utworzyć pełną kopię zapasową na zewnętrznym dysku twardym lub w udostępnionym folderze sieciowym. Ponadto ma potencjał, aby być najbardziej niezawodnym i wygodnym.

Innym sposobem tworzenia kopii zapasowej systemu jest utworzenie kopii zapasowej systemu Windows 10 na dysku twardym. W zależności od urządzenia możesz utworzyć pełną kopię zapasową lub częściową. Dzięki pełnej kopii zapasowej możesz przywrócić swój system do poprzedniego stanu, ale pamiętaj, że będziesz potrzebował dużo miejsca.

Tworzenie kopii systemu Windows 10 nie jest skomplikowane. Możesz użyć wbudowanych narzędzi lub skorzystać z oprogramowania innych firm. Niezależnie od obranej drogi najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że jesteś w stanie uruchomić komputer, aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej. Gdy to zrobisz, zostaniesz nagrodzony pełną kopią zapasową, do której można uzyskać dostęp za pomocą nośnika startowego systemu Windows 10.

Kopia zapasowa systemu to najlepszy sposób na ochronę danych osobowych i podstawowych plików systemu operacyjnego komputera. Posiadanie takiej kopii zapasowej może pomóc w odzyskaniu danych po złośliwym oprogramowaniu, usterkach oprogramowania, a nawet awariach sprzętu. Ponadto można przeprowadzić odzyskiwanie systemu w przypadku awarii komputera, dzięki czemu komputer staje się bezpieczniejszym miejscem pracy. Na szczęście można to zrobić za pomocą bootowalnej pamięci USB, którą można przechowywać w bezpiecznym miejscu lub na dysku twardym.

Kategoria

Zostaw komentarz