Jak zrobić kostium jasełkowy Maryi

Wysłanyadmin Mieszczący się na3 listopada, 2022 Komentarze0
Jak zrobić kostium jasełkowy Maryi

Dziewica Maria jest jedną z najbardziej znanych postaci w teologii chrześcijańskiej. Była ona ziemską matką Jezusa Chrystusa. W związku z tym sukienka, którą nosiła tradycyjnie ma niebiesko-białą paletę barw. Jeśli planujesz zrobić kostium dla swojego dziecka na przedstawienie jasełkowe, rozważ przebranie się za Maryję – sekcja ta jest wynikiem pracy redakcji portalu Tygodnik Piękna.

Do wykonania kostiumu Maryi potrzebny będzie duży kawałek jasnoniebieskiej tkaniny. Do wykonania sukienki możesz też wykorzystać poszewkę na poduszkę lub niebieską zasłonę. Z tkaniny wytnij prostokąt i zszyj go. Gdy tkanina będzie już gotowa, możesz ją przymocować do obszycia tuniki. Następnie możesz dodać pasek i sandały, aby zakończyć wygląd.

Aby wykonać nakrycie głowy, będziesz potrzebować materiału. Możesz wykorzystać poszewkę na poduszkę lub ręcznik kuchenny. Inną jest użycie rozciągliwej opaski do włosów. Przyklejenie kilku sztucznych liści do górnej części opaski doda nakryciu głowy trochę więcej szczegółów.

Gdy tkanina jest już gotowa, możesz obszyć krawędzie gorącym żelazkiem. Być może będziesz musiał przykleić Wonderweb (znany również jako Wundaweb) do tkaniny. Pozwoli to na uzyskanie znacznie mocniejszego pasa.

Pas powinien pasować na Twoje dziecko. Wybierz tkaninę, na której nie będzie widać metalowych części pasa. Do stworzenia pasa możesz użyć niebieskiej wstążki lub sznurka. Przed założeniem sukienki upewnij się, że pasek dobrze pasuje.

Do uzupełnienia stroju Maryi można użyć chusty. Może to być prostokątny kawałek tkaniny z kilkoma węzłami na końcach. Może też mieć kształt trójkąta. Pamiętaj, aby przymocować szal do tuniki za pomocą agrafek.

Możesz również kupić kostium Maryi. Dostępnych jest wiele opcji, takich jak Deluxe Mary Costume, który zawiera suknię i dołączoną białą czapkę. W zależności od tego, co chcesz, możesz zdecydować się na zakup pełnego stroju lub tylko elementów.

Niektóre kostiumy jasełkowe są proste, a inne bardziej wyszukane. Oba te rodzaje są łatwe do wykonania w domu. Należy jednak wybrać taki kostium, który będzie odpowiedni do przedstawianej sceny.

Kiedy robisz swój własny kostium, będziesz mógł nauczyć swoje dziecko sztuki, rzemiosła i matematyki. Nauka podążania za wskazówkami i liczenia materiałów może być cenną lekcją dla dzieci. Będą one również rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i kreatywności.

Jeśli planujesz założyć kostium do żywej szopki, będziesz potrzebować kapelusza i szalika, aby dopełnić wygląd. Alternatywnie, możesz znaleźć gotowy kostium, taki jak ten w sklepie. Ale jeśli masz czas, aby zrobić to samemu, można zrobić kostium samodzielnie za ułamek kosztów.

Niezależnie od tego, czy przebierasz się na wakacje, Halloween, czy na zabawę w chłopa, kostium Matki Boskiej to doskonały wybór.

Kategoria

Zostaw komentarz