Jak zrobić krzyż z koralików

Wysłanyadmin Mieszczący się na12 kwietnia, 2022 Komentarze0
Jak zrobić krzyż z koralików

Jak zrobić krzyż z koralików to stosunkowo proste rzemiosło do zmontowania. Możesz użyć drutu jubilerskiego lub koralików pony, lub kombinacji obu. Jeśli szukasz idealnego prezentu dla dorosłego lub dziecka, to jest to projekt do zrobienia.

Najpierw musisz zmierzyć szerokość swojego drutu. Będziesz potrzebował długości około 9 cali. Pozwoli Ci to na posiadanie sześciu koralików na przednim końcu Twojego sznurka. W przypadku, gdy musisz pracować z mniejszym kawałkiem, być może będziesz musiał użyć szczypiec. Para okrągłych szczypiec igiełkowych jest najlepszym rozwiązaniem. Są one łatwe w manewrowaniu i można je kupić luzem w większości sklepów rzemieślniczych.

Następnie musisz zdecydować, jaki rodzaj koralików chcesz użyć. Koraliki są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Do tego projektu polecam użycie okrągłych koralików 4 mm. Chociaż nie są one tak kolorowe jak większe koraliki, powinny wystarczyć. Dodanie kilku nasion lub akrylowych koralików po każdej stronie jest miłym akcentem.

Wreszcie, musisz zabrać się do pracy nad układaniem koralików. Cała sztuka polega na tym, by zdecydować, co zrobić najpierw. Polecam zacząć od koralika, który znajduje się na środku drutu. Mając go w ręku, możesz zacząć nawlekać pozostałe trzy. Robienie tego najpierw zaoszczędzi Ci trochę frustracji w dalszej części pracy.

Na przykład, jeśli chcesz się nauczyć jak zrobić krzyż z koralików, możesz zacząć od prostego węzła na końcu sznurka. Być może zechcesz przykryć węzeł jakąś nitką, ponieważ węzeł na drucie uniemożliwi koralikom przyklejenie się do siebie. Możesz też schować supełek pod koralikiem i pozwolić nici wykonać ciężką pracę.

Kiedy skończysz, będziesz mieć fantazyjnie wyglądający naszyjnik wypełniony koralikami. Jego złożenie zajmie około piętnastu minut, ale w krótkim czasie będziesz miała ładną bombkę. I będziesz z siebie dumna!

Aby to zrobić, będziesz potrzebować pary szczypiec i przyciągającego wzrok koralika. To najlepszy sposób, aby upewnić się, że koraliki pozostaną na swoim miejscu podczas pracy nad głównym koralikiem. Upewnij się, że nie przepełniasz swoich pętli, w przeciwnym razie trudno będzie Ci je później odciąć.

Aby uzyskać prawdziwie koralikowy efekt, rozważ połączenie tego rzemiosła ze skórzanym sznurowaniem, aby stworzyć naszyjnik. Sznurowanie skóry to świetny pomysł, ponieważ można je przyciąć do pożądanej długości, a zapięcie w skórzanym naszyjniku jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać regularne zużycie. Pamiętaj jednak, że im więcej masz koralików, tym dłużej będzie trwał Twój naszyjnik.

Możesz dodać małą pętlę sznurka na szczycie koralikowego krzyża, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego atrakcyjność. Należy jednak upewnić się, że nie skaleczysz się podczas wykonywania tej czynności. W zależności od Twoich preferencji dotyczących układania koralików, możesz również owinąć ośmiokątny środkowy koralik cienkim paskiem skóry.

Kategoria

Zostaw komentarz