Jak zrobić loki płaskim żelazkiem na średnich włosach

Wysłanyadmin Mieszczący się na7 kwietnia, 2022 Komentarze0
Jak zrobić loki płaskim żelazkiem na średnich włosach

Prostownica to świetny sposób na kręcenie włosów. Do wyboru jest kilka stylów, w zależności od rodzaju włosów. Możesz stworzyć plażowe fale, fale w kształcie litery S, a nawet leniwe loki. Nie zawsze łatwo jest dowiedzieć się jak zakręcić włosy przy użyciu prostownicy, więc pamiętaj o przestrzeganiu kilku wskazówek.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie włosów przed użyciem prostownicy. Aby zachować zdrowy i lśniący wygląd włosów, spryskaj je środkiem termoochronnym przed nałożeniem fryzury. Jeżeli przebywasz w miejscu, w którym panuje duża wilgotność, powinnaś również rozważyć zastosowanie produktu, który pomoże przeciwdziałać wilgoci. Po zakończeniu, możesz użyć lakieru do włosów, aby wykończyć fryzurę.

Kolejną rzeczą, którą powinnaś zrobić przed rozpoczęciem kręcenia włosów, jest wydzielenie niewielkiej części włosów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci owinąć resztę włosów wokół żelazka. Na przykład, jeśli masz grube włosy, podziel je na dwie sekcje, od ucha do ucha. Gdy już będziesz miała te sekcje, możesz pozwolić im zwisać prostopadle do podłogi.

Następnie należy zgrabić duży grzebień z zębami przez pasma włosów. Jeśli nie czujesz się komfortowo używając grzebienia, możesz spróbować szczotki z włosia dzika. Upewnij się, że nie skręcasz włosów, gdy to robisz. Pamiętaj też, by mocno zacisnąć włosy, zanim zaczniesz z nimi pracować.

Owiń pasma włosów wokół bębna prostownicy. Następnie chwyć w dłoń końcówki włosów. Palcami ściskaj je i wyciągaj do góry, podobnie jak przy cięciu wstążki. W ten sposób utworzysz kształt litery „C”. Gdy puścisz lok, powinien on zwisać z pasm włosów.

Aby zakręcić włosy, będziesz musiała użyć dużo napięcia. Aby loki były gładkie, powinnaś układać włosy palcami. W trakcie pracy, możesz również użyć lakieru do włosów, aby utrzymać loki w miejscu. Pamiętaj jednak, że podczas pracy z prostownicą nie możesz skręcać włosów.

Jeżeli jesteś początkująca w kręceniu włosów prostownicą, łatwiej będzie Ci zacząć od większych partii. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej zwarte fale, możesz zmieniać kierunek kręcenia włosów. Naprzemienne kręcenie włosów może dodać wymiar do Twojej fryzury, czyniąc ją bardziej interesującą.

Gdy już opanujesz podstawy, będziesz miała świetny sposób na kręcenie włosów. Aby uzyskać jeszcze bardziej profesjonalny wygląd, pamiętaj o użyciu dobrej jakości szamponu i odżywki. Jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do pracy z prostownicą, być może będziesz musiała poćwiczyć kilka razy, zanim będziesz w stanie zrobić to dobrze. Na szczęście w sieci znajdziesz mnóstwo poradników, które pomogą Ci nauczyć się kręcić włosy. Wśród nich znajduje się wiele poradników od stylistki fryzur Justine Marjan.

Kategoria

Zostaw komentarz