Jak zrobić lodowisko na śniegu

Wysłanyadmin Mieszczący się na24 sierpnia, 2022 Komentarze0
Jak zrobić lodowisko na śniegu

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z dla-majsterkowicza.pl

Jedynymi materiałami potrzebnymi do zbudowania lodowiska są woda i śnieg. Możesz użyć węża ogrodowego, aby lekko spryskać lód, ale warstwa podstawowa powinna mieć co najmniej kilka cali grubości. Jeśli planujesz zbudować lodowisko na pochyłym terenie, być może będziesz musiał zwiększyć granicę śniegu.

Aby rozpocząć, musisz zlokalizować odpowiednie miejsce. Należy wybrać miejsce w pobliżu króćca wodnego i unikać odpływów i innych obszarów, które mogłyby zostać zalane. Jeśli budujesz lodowisko na wzgórzu, dobrze jest zbudować je w najwyższym punkcie. Dzięki temu lód nie będzie się wylewał na trawnik.

Następnie musisz zdecydować, jak duże będzie twoje lodowisko. Ogólnie rzecz biorąc, 40 na 100 cali polietylenowa wyściółka lodowiska będzie kosztować 100 dolarów. Można również kupić ciężki plastik z Menards lub Home Depot. Przy wyborze linerów, należy pamiętać, aby wybrać białe, ponieważ odbijają one światło UV. Jeśli jednak próbujesz zaoszczędzić pieniądze, możesz rozważyć lodowiska bez materiałów.

Niezależnie od tego, czy planujesz wypełnić lodowisko za jednym razem, czy też dodawać kolejne warstwy lodu w odstępach czasu, będziesz musiał podjąć decyzję o rozmiarze wkładki do lodowiska. Na przykład, jeśli będziesz napełniać lodowisko raz lub dwa razy w tygodniu, musisz kupić liner, który jest o dwa metry szerszy niż obwód lodowiska.

Po wybraniu miejsca, musisz zaznaczyć swoje lodowisko, w tym cztery rogi. Jeśli chcesz wykończyć lodowisko, możesz znaleźć materiały pozostałe z poprzedniego projektu i wykorzystać je ponownie. Alternatywnie możesz zapytać sąsiada, czy da Ci trochę materiału za darmo.

Kiedy już zdecydujesz się na lokalizację, będziesz musiał wyznaczyć obszar i położyć arkusz plastikowej wykładziny. Upewnij się, że umieścisz ją nad ramą lodowiska i że masz jedną stopę luzu nad krawędzią każdej deski.

W zależności od wielkości lodowiska, napełnienie go zajmie od 6 do 14 godzin. Podczas tego procesu pamiętaj, by często sprawdzać, czy lód jest zamrożony i czy jest czysty. Ponadto, będziesz musiał dostosować plastik, gdy będziesz go przenosić.

Używając łopaty, ułóż warstwę śniegu o grubości co najmniej kilku cali na granicy lodowiska. Ułożenie śniegu jest ważne, ponieważ służy on jako bariera między lodem a trawą.

Jeśli budujesz lodowisko na trawniku, musisz skorzystać z pomocy przycinacza drzew. Przycinanie drzew może pomóc w uniknięciu zagrożeń dla bezpieczeństwa i zapewnić, że lodowisko pozostanie bezpieczne.

Lodowisko, które budujesz jest bardzo ważną częścią sezonu zimowego i należy o nie dobrze zadbać. Ważne jest nie tylko bezpieczne miejsce do jazdy na łyżwach, ale także gładka powierzchnia, która zapobiegnie przykrym upadkom.

Kategoria

Zostaw komentarz